Тиверија со чиста десетка против Кочани

ЖФК Тиверија Струмица успешно го мина 1/8 финалето од Купот и со 10 постигнати голови се пласираше во наредниот круг – 1/4 финале.

Панеска беше најпрецизна со 4 постигнати голови, а по еден гол постигнаа Димоска, Николовска, Јосифова, Михајлова, Василева и Николова.

За 4 дена Тиверијанки гостуваат во Велес каде атакуваат на нови 3 бода против екипата на Борец.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/tiverija/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275