Тиверија владее во Струмица, шампионот падна во трката

Тиверија Струмица одигра одличен натпревар во женскиот фудбалски шампионат и во третото коло славеше над актуелниот шампион Саса (3-0).

Девојките покажаа дека не знаат да загубат на домашен терен и постигнаа три посакувани бода со доминантна партија, вредни голови за победа постигнаа Димоска, С. Велкова и Николовска

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/tiverija/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107